Як знайти підхід до чоловіка після важкого робочого дня

Коли ви чи ваш чоловік, нарешті, повертаєтеся додому з роботи чи можете собі дозволити плюхнутися поруч з ним і запитати: «Як минув день?» Чи вам складно це зробити? Чи часто ви чуєте у відповідь сухе та чергове: «Добре»? Часто чоловіки, особливо коли втомлені небагатослівні й схильні уникати тривалих, емоційних розмов. Але, що ж робити коли вам ця розмова вкрай потрібна? Як знайти підхід до чоловіка якщо він прийшов додому втомлений і знесилений після роботи? Сьогодні ми постараємося разом з вами з’ясувати відповідь на це питання.

Як знайти підхід до свого партнера?

Пам’ятайте, що незалежно від ваших енергетичних рівнів, ви перебуваєте з чоловіком у спільному житті й нездатність знайти час, щоб дійсно з’єднатися один з одним, може зруйнувати ваші стосунки. Отже, пропонуємо вашій увазі кілька способів, які допоможуть зміцнити ваш зв’язок із партнером навіть після важкого робочого дня.

1. Ставте відкриті питання, щоб зав’язати розмову

Закрите питання призведе до відповіді, що складається з одного слова, наприклад, «Так» або «Ні». Ми можемо використовувати його як розминку для поглибленої розмови, яку ми б хотіли почати, але все ж пропустіть його. Переходьте одразу до справи й не витрачайте свій час і енергію.

По-перше, приверніть увагу вашого чоловіка, особливо якщо в нього вже «сіли батарейки». Коли він прийшов додому, подивіться йому в очі, привітайтеся у звичній формі, потім поцілуйте й тільки після цього плавно починайте розмову. Тільки в такій послідовності ви зможете налаштувати контакт.

Далі, з таким налаштуванням, перейдіть до розмови та поставте питання типу «Що хорошого відбулося сьогодні?», щоб змусити його говорити про щось, що збуджує та тішить замість того, що змусить його задуматися і відволіктися від вас. Інше питання, який ви могли б поставити: «Яка була ваша найважливіша зустріч сьогодні?» дізнатися, з ким вони пов’язані та, на що це було схоже., а також якого успіху він сьогодні досягнув.

Потім, найважливіша частина, слухайте від щирого серця. Не піддавайтеся бажанням відповісти на раптовий дзвінок чи підвищити гучність телевізора. Залиште в центрі уваги його розмови якомога довше, щоб ви могли приділити одне одному всю свою увагу.

2. Почніть розмову позитивно

Покажіть, наскільки ви цінуєте готовність вашого партнера обговорювати цю складну тему та працювати з вами, щоб знайти рішення. Особливо, якщо це те, що ви особливо хочете обговорити. Ви можете сказати щось на кшталт: «Спасибі, що поговорив зі мною про цю проблему, оскільки вона дійсно тисне на мене. Але я завжди відчуваю себе краще, коли ми можемо все обдумати та знайти вирішення спільно».

3. Використовуйте мову любові

Слова не єдиний спосіб достукатися до чоловіка після довгого дня. Якщо у вас немає енергії для любовного свята, є альтернативи. Ви могли б довго обійматися, коли ввечері бачите одне одного. Коли ви захочете відпустити, обійміться ще кілька секунд і відчуйте зв’язок між своїми серцями. Ви не бачили одне одного понад вісім годин — нагадайте своєму чоловікові, що він для вас значить.

Якщо публічний прояв любові турбує (діти вдома або навала родичів), то ви можете просто триматися за руки під час перегляду телевізора чи прогулюватись рука об руку. Якщо ваш чоловік миє посуд, підійдіть до нього ззаду й обійміть. Це може здатися смішним, але це частина гри в любов, яка з легкістю налаштує вашого партнера на потрібну вам розмову.

4. Приємні спогади про минуле

Здійсніть подорож пам’яттю, щоб налаштувати контакт зі своїм чоловіком.

Якщо ви не хочете витрачати час на порожні розмови, поговоріть про якийсь смішний чи по-особливому улюблений для вас обох спогад, який здатен викликати найпозитивніші емоції. Згадайте ті дні, в яких був особливо щасливим ваш партнер, а не ви в іншому випадку налаштувати його на потрібний діалог у вас не вийде.

Пам’ятайте, що спогади відволікають вас від стресу щоденної рутинної роботи. Вони повертають вас у більш щасливий час і, таким чином, дають вам прилив енергії, коли вам це найбільше потрібно, а саме наприкінці вашого дня. Ваш чоловік буде вдячний, що зміг отримати такий заряд позитивних емоцій і буде готовий практично на будь-яку розмову.

5. Лягайте спати разом з чоловіком

Щоб з’єднатися після довгого дня, лягайте рано, разом з чоловіком.
Відчуйте це чудове почуття розслаблення, коли здається кожна клітинка вашого тіла кричить про те, як вона втомилася. Це допоможе вам налаштуватися на приємний спільний сніданок, де за чашкою кави ви зможете поговорити на теми, які вас хвилюють.

6. Посмішка — ваша головна зброя

Посміхайтеся одне одному, навіть якщо ви зараз шалено втомилися і єдине, чого хочете — потрібна вам розмова.

Припустимо, ви прийшли додому з поганим настроєм. Хоча ваш чоловік не має до цього жодного відношення. З цієї точки зору, якщо ви хочете подолати поганий настрій і мати можливість спілкуватися з чоловіком у позитивному ключі, посміхніться йому.

Психолог і експерт з мімічного кодування Пол Екман виявив, що, навіть нещира посмішка губами й очима, покращить вам настрій. Крім того, оскільки ми налаштовані на спілкування, якщо ваш чоловік бачить вашу посмішку, він не зможе чинити опору посмішці у відповідь.

7. Мрійте разом

Що важливого ви хочете зробити у своєму житті? До чого прагнете? Які мрії хочете втілити? Не соромтеся про це говорити з вашим партнером. Ви повинні знати такі важливі моменти зі свого життя один про одного, адже мрії — це те, що часто змушує нас прагнути до саморозвитку, досягнення успіху та викликає у нас сильне відчуття щастя після досягненню поставлених цілей. Якщо ви знаєте мету свого чоловіка, ви з легкістю можете, спираючись на неї спонукати його до потрібних вам розмов і дій.

Але пам’ятайте, що таку розмову краще проводити на вихідних чи у відпустці, коли ваш партнер по максимуму відсторонений від думок про роботу та свої професійні обов’язки.

8. Відмовся від необхідності бути правим

Ще до того, як ви попросите сісти поговорити, нагадайте собі, що вся річ у пошуку розв’язання проблеми. Й це рішення, скоріш за все, вплине на всю вашу сім’ю. Тож, не має значення, хто має рацію, а хто ні. Важливим є те, що ви двоє працюєте разом, щоб поліпшити ситуацію. Також пам’ятайте, що найкращі й найкреативніші рішення приходять з урахуванням різних точок зору.

9. Виберіть відповідний час для розмови

Намагайтеся не завантажувати вашого партнера, коли він входить у двері з роботи чи, коли поспішає. В ідеалі спробуйте поговорити після того, коли у вас обох з’явиться можливість розслабитися і зосередитися на розмові. Навіть якщо ви заздалегідь визначили час для обговорення, непогано було б запитати вашого чоловіка: «Це справді хороший час для розмови?». При необхідності знайдіть найкращий час. Ваша розмова не принесе користі, якщо партнер до неї не готовий.

10. Поки ваш партнер говорить, просто слухайте

Бути відкритим — ключ до важких розмов. І це означає, що ви дійсно повинні чути, що говорить ваш партнер, коли ви обговорюєте важливу тему. Постарайтеся не заважати ані собі, ані йому. Не починайте думати про ваш наступний коментар, поки ваш чоловік знаходиться в середині речення. Залишайтеся на місці розмови та постарайтеся засвоїти коментарі партнера, перш ніж почати говорити й не робіть поспішних суджень.

11. Обміркуйте те, що ви чуєте, навіть якщо не згодні

Один зі способів, яким ваш партнер дізнається, що ви дійсно слухаєте, — це показати те, що ви почули. Ви можете почати з чогось на кшталт: «Дай мені подумати, чи правильно я розумію, що ти кажеш …». Це показує вашому партнерові, що ви дійсно намагаєтеся його почути. Експерти називають це вміння «рефлексивним слуханням». Корисно не допускати ескалації стресових ситуацій і заспокоювати партнера, коли він надмірно схвильований чи засмучений.

12. Чесний бій

Ніщо так не вбиває продуктивну розмову, як звинувачення. Не звинувачуйте свого партнера в тому, що він викликав проблему чи уникає її. Намагайтеся не призначати винного. Й уникайте тверджень на зразок: «Ти завжди так робиш!» Чому? Тому що, якщо ви не будете чесно боротися, ваш партнер, ймовірно, буде почуватися незахищеним і просто піде від розмови.

13. Постарайтеся знайти те, з чим ви згідні

Може бути, ви сильно вірите в протилежність тому, що говорить ваш партнер. Але чи є кросовер у ваших почуттях? Навіть невеликий консенсус може допомогти вам обом відчути, що ви починаєте робити свій внесок у вирішення. Наприклад, «Я знаю, що ти думаєш, що ми не повинні дозволяти нашій дитині грати, поки він не закінчить свою домашню роботу», — скажете ви. «Я згідна, що його домашня робота дуже важлива, і йому потрібно пройти через все це. Я просто думаю, що буде легше, якщо він отримає невелику перерву».

14. Візьміть тайм-аут, якщо потрібно

Незалежно від того, як сильно ви намагаєтеся, ваша дискусія може дійти до такої міри, що вона буде дуже інтенсивною, щоб тривати. Перед початком роботи розгляньте можливість встановлення сигналу тайм-ауту. Або скажіть щось на кшталт: «Давай зараз зупинимося», і призначте час для повторної бесіди протягом 24 годин. Коли ви обоє заспокоїтеся, спробуйте ще раз наблизитися до розмови. Якщо проблеми зберігаються, ви можете звернутися до професіонала, наприклад, психолога, який допоможе вам подолати ваші розбіжності.

Висновок

Зовсім не важливо, на яку тему ви хочете поговорити зі своїм партнером, і який результат хочете побачити в кінцевому підсумку. Головне пам’ятайте, що це найближча для вас людина й ви не повинні ставити свої інтереси пріоритетнішими, ніж його. Всі ваші сімейні дії повинні бути єдині, після ретельного обговорення, адже, тільки коли ви зможете відчути себе на рівних ви зможете подолати будь-які труднощі у своєму житті й житті вашої родини.